Britannia

Britannia
obrázek k aktivitě Britannia
Organizátor:
Jan „ValMor“ Pazdernik
Čas konání:
čtvrtek 17:00–23:00
Cena: Cena je uvedena ve formátu pracující / student při včasné platbě. Je možné získat i výrazné další slevy podle přehledu cen a slev. Při platbě po 30.6. bez slev je cena 120 Kč. 120 Kč / 96 Kč

Roku 43 našeho letopočtu vysílá do Anglie císař Claudius čtyři legie, aby přinesl římský mír tam, kde před tím bylo jen barbarství. Legie, nejmocnější a nejlépe vyzbrojená armáda své doby, smetla odpor rozdrobených kmenů a rozdrcením povstání královny Icenů se zapsala krví a ohněm do historie ostrova. Příchodem této mocnosti ke břehům Kentu začíná náš epický příběh jednoho tisíce let bojů o vládu nad Británií. Příběh padlých království, mrtvých hrdinů, zoufalých bitev o přežití a divokých dobyvatelů. Příběh hry Britannia.

Desková hra Britannia od firmy Fantasy Flight Games je předělávkou starší stejnojmenné hry od legendárního vydavatelství Avalon Hill. V této žetonkové historické hře pro čtyři hráče se spolu s protihráči zhostíte role sedmnácti různých národů, které se od roku 43 n.l. (příchod Římanů) do roku 1066 (bitva u Hastingsu) podíleli na událostech této temné doby. Zažijete invaze Římanů, Anglů , Sasů, Dánů a dalších, abyste se nakonec pokusili dostat vašeho favorita na trůn sjednocené Anglie. Cílem hry je získat co nejvíce bodů za jednotlivé národy dle jejich pevně stanovených podmínek a požadavků. Každý hráč ovšem získává body v jiném období, a proto až do konce hry není jasné, kdo vlastně zvítězil. Hře se podařilo na základě velmi jednoduchých pravidel nasimulovat historický vývoj daného období a současně dát hráči do rukou možnost zkusit jít vlastní cestou. Postavte se osudu a pokuste se zastavit Normany, zabít Artuše a ochránit své obyvatelstvo před nájezdy Vikingů.

Hra je v češtině. Pokud by byl velký zájem, bude se hrát na dvou deskách, a druhá hra by byla v angličtině. Anglického textu není moc, takže základní znalost postačí.

Na hru je vyhrazený šestihodinový blok, začíná tedy v 17:00.

Larpy & Bonusy
RPG & Legendy
Přednášky & Workshopy
Deskovky a turnaje & Wargaming
Naši sponzoři
Czech Board Games
Czech Games Edition
Mindok
Albi
Rex hry
Altar
Fantasy obchod
Naši partneři
Svět deskových her
Klub deskových her Paluba
Dobrodruhovia