Firefly (deluxe)

Firefly (deluxe)
obrázek k aktivitě Firefly (deluxe)
Organizátor:
Jindřich „Riwi“ Kára
Čas konání:
pátek 19:00–23:00
Cena: Cena je uvedena ve formátu pracující / student při včasné platbě. Je možné získat i výrazné další slevy podle přehledu cen a slev. Při platbě po 30.6. bez slev je cena 120 Kč. 120 Kč / 96 Kč

Poté, co byla Země vyčerpána, jsme nalezli nový solární systém. Stovky nových planet byly terraformovány a kolonizovány. Centrální planety utvořily Alianci a rozhodly, že se barbarské vnější planety mají sjednotit pod jejich nadvládu. Ty ovšem odmítly. Válka byla zničující. Aliance však Nezávislé porazila a nastolila mír. Mnoho Nezávislých, kteří bojovali a prohráli, se uchýlilo na okrajové světy. Daleko od Aliance. Tady lidé přežívají jen se základními technologiemi. Loď vám přinese práci, zbraň vám pomůže si ji udržet. Kapitánův úkol je jasný: najdi posádku, sežen práci a leť…

Firefly je desková hra až pro 4 hráče inspirovaná stejnojmenným seriálem. Na desku stolu přináší přesně to, co seriál na monitory. Nečekejte epickou hrdinnou ságu, spíše každodenní boj o přežití vás, vaší lodi a vaší posádky. Každému hráči je svěřena jedna loď třídy Firefly a vybere si kapitána. Cílem je jako první splnit v daném pořadí všechny úkoly vybraného scénáře. K tomu jsou potřeba finance, získávané ze zakázek, legálních i ilegálních. Na to však nestačí pouze loď a její kapitán, a proto je třeba sehnat na planetách posádku, vybavení a případně i různá vylepšení lodi. Při tom všem je zapotřebí mít se na pozoru před hlídkující Aliancí i krvežíznivými Pleniteli.

Hra je kompletně v anglickém jazyce. Veškeré karty jsou však hrány veřejně a tak není znalost angličtiny nutná, pro lepší zážitek a plynulost hry je však doporučována.

Dále, díky tomu, že je hra inspirována seriálem Firefly, tak z jeho odkazu velmi silně čerpá. Znalost seriálu tedy výrazně zlepší zážitek ze hry.

Hru vám prezentujeme v novém formátu, epic deluxe. Znamená to, že jde nejen o deskovku, ale čeká vás i pár překvapení kolem ní.

Larpy & Bonusy
RPG & Legendy
Přednášky & Workshopy
Deskovky a turnaje & Wargaming
Naši sponzoři
Czech Board Games
Czech Games Edition
Mindok
Albi
Rex hry
Altar
Fantasy obchod
Naši partneři
Svět deskových her
Klub deskových her Paluba
Dobrodruhovia