Mage Knight

Mage Knight
obrázek k aktivitě Mage Knight
Organizátor:
Filip „filip_murmak“ Murmak
Organizátor:
Petr „Trohat“ Sedláček
Čas konání:
pátek 14:00–18:00
Cena: Cena je uvedena ve formátu pracující / student při včasné platbě. Je možné získat i výrazné další slevy podle přehledu cen a slev. Při platbě po 30.6. bez slev je cena 80 Kč. 80 Kč / 64 Kč

Je 32 let po Zlomu, apokalyptické události, která způsobila konec části tehdy známého světa. Země začíná opět ožívat. Atlantská říše znovu získává svou dávnou moc, orčí chánové o sobě dávají vědět svými nájezdy a v hrobkách se líhnou vejce dračího lidu. V zemi se nečekaně objevují rytíři-mágové, mocní hrdinové nejasného původu. Část venkovanů se jich bojí, část je oslavuje jako osvoboditele. Jen oni vědí, že přišli na příkaz Rady nicoty, jíž museli slíbit věrnost výměnou za své nadpřirozené schopnosti. Staň se jedním z nich!

Mage Knight: Desková hra je fantasy hra s deckbuildingovými prvky a euro mechanismy. Čerpá z počítačových her typu Heroes of Might and Magic a některými prvky připomíná sběratelskou karetní hru Magic: The Gathering. Ve hře je redukována role náhody (například při soubojích se nepoužívá kostka). Každá karta se dá zahrát mnoha různými způsoby, což vytváří obrovský prostor pro nepřeberné vymýšlení různých kombinací.

Hra pochází z autorské dílny Vlaady Chvátila, nejznámějšího českého autora deskových her. Hra je velmi dobře hodnocena na žebříčku BGG.

Epické hraní na GameConu je vhodné hlavně pro hráče, kteří se hru chtějí naučit, proto se bude hrát úvodní scénář První průzkum, který je vhodný pro seznámení s hrou.

Hra je kompletně v češtině.

Larpy & Bonusy
RPG & Legendy
Přednášky & Workshopy
Deskovky a turnaje & Wargaming
Naši sponzoři
Czech Board Games
Czech Games Edition
Mindok
Albi
Rex hry
Altar
Fantasy obchod
Naši partneři
Svět deskových her
Klub deskových her Paluba
Dobrodruhovia