Studená válka

Studená válka
obrázek k aktivitě Studená válka
Organizátor:
Vašek „vaseklu“ Lukáš
Čas konání:
sobota 19:00–0:00
Cena: Cena je uvedena ve formátu pracující / student při včasné platbě. Je možné získat i výrazné další slevy podle přehledu cen a slev. Při platbě po 30.6. bez slev je cena 80 Kč. 80 Kč / 64 Kč

Skončila druhá světová válka. Německo a Japonsko je poraženo. Ve světě zbývají jen dvě supervelmoci – Sovětský svaz a Spojené státy. Do konfliktu, který se mezi těmito dvěma zeměmi brzy rozhoří, bude zatažen celý svět. Nebude se ale bojovat na bitevních polích pomocí vojáků a tanků, bude se bojovat o politický vliv pomocí špiónů a politiků, vědců a intelektuálů, umělců a zrádců.

Studená válka je kartami řízená hra (CDG, z anglického card-driven game) od firmy GMT Games, která se specializuje na výrobu her s historickou tématikou. Hraje se o politický vliv na mapě celého světa. Karty, tvořící základ hry, připomínají významné politické události z období celé studené války (Marshallův plán, vznik CIA, RVHP, vznik Varšavské smlouvy, kubánská raketová krize, Černobyl, pád berlínské zdi …). Na pozadí politických bojů probíhá i závod v objevování vesmíru nebo nukleární zbrojení, které může v extrémním případě skončit až zničením celé planety.

Hra je pro dva hráče, jeden se stane Američanem, prosazujícím principy demokracie, druhý (v roli zástupce Sovětského svazu) se naopak snaží celému světu vysvětlit, že jediná správná ideologie je socialismus. V rámci jednoho bloku se hrají 3 hry, každá pro dva hráče (dohromady kapacita až 6 hráčů).

Hra je kompletně v češtině.

Upozornění: Může se stát, že vzhledem k délce hry nestihnete hru během herního bloku dohrát.

Larpy & Bonusy
RPG & Legendy
Přednášky & Workshopy
Deskovky a turnaje & Wargaming
Naši sponzoři
Czech Board Games
Czech Games Edition
Mindok
Albi
Rex hry
Altar
Fantasy obchod
Naši partneři
Svět deskových her
Klub deskových her Paluba
Dobrodruhovia