Strach má velké oči (DrD 1.6)

Strach má velké oči (DrD 1.6)
obrázek k aktivitě Strach má velké oči (DrD 1.6)
Vypravěč:
Daniel „Dodo“ Mentlík
Čas konání:
pátek 9:00–13:00
sobota 19:00–0:00
Cena: Cena je uvedena ve formátu pracující / student při včasné platbě. Je možné získat i výrazné další slevy podle přehledu cen a slev. Při platbě po 30.6. bez slev je cena 100 Kč. 100 Kč / 80 Kč

Jonko sedí na kraji lesa pod malým přístřeškem, který si udělal, a na ohníčku si opéká chléb. Na ovce za něj dohlíží Rafan. Nic neruší klid pozdního večera. Panikáři, pomyslí si. Z lesa se neozývá jediný zvuk… ani jeden? Kromě praskání ohně není slyšet vůbec nic.

Jonko má pro strach uděláno. Zvedne se, připraví si prak a okem zkontroluje těžkou dubovou hůl opřenou o strom. V tomhle světle bude těžké trefit z praku, pomyslí si. A ještě k tomu do lesa. Poodstoupí od ohně a jeho oči se začínájí přizpůsobovat lesním stínům. Nepohlo se támhle něco? Nebo tam za stromem?

Z lesa se ozve hrozný zvuk, jako křik dravého ptáka, zvuk zvonu z údolí, jako vydává prase při porážce, řev peřejí na Bouřné, tak známý a při tom tak jiný. Kámen připravený v praku vypadne Jonkovi z rukou. Už si je jistý, že se v lese něco hýbe, ale ten zvuk mu brání myslet na cokoliv. Jonkovy oči se obrací v sloup a on padá k zemi, bezvědomí milostivě ušetří jeho sluch.

Hra je zasazena do zapadlé vesničky Horní Paseky na míle vzdálené shonu obchodní stezky. Je určená pro začátečníky na poli RPG (kde si hráči mohou vyzkoušet, jaké že to ty hry na hrdiny mohou být) i pro pokročilé hráče (kterí mohou v kombinované skupince začátečníkům pomoci dotvořit zážitek, nebo ve skupince pokročilých vyzkoušet hru trochu jinak).

Bude se hrát s předpřipravenými postavami, neznalost pravidel není podstatná – pravidla nejsou důležitá, jde o příběh, o atmosféru a především o zábavu.

Larpy & Bonusy
RPG & Legendy
Přednášky & Workshopy
Deskovky a turnaje & Wargaming
Naši sponzoři
Czech Board Games
Czech Games Edition
Mindok
Albi
Rex hry
Altar
Fantasy obchod
Naši partneři
Svět deskových her
Klub deskových her Paluba
Dobrodruhovia