Novinky CGE

Novinky CGE
obrázek k aktivitě Novinky CGE
Organizátor:
CGE
Čas konání:

Cena: Cena je uvedena ve formátu pracující / student při včasné platbě. Je možné získat i výrazné další slevy podle přehledu cen a slev. Při platbě po 30.6. bez slev je cena 0 Kč. zdarma

Alchymisté

Alchymisté je hra pro dva až čtyři hráče, kteří se v roli univerzitních alchymistů snaží poodhalit tajemství této náročné vědy. Výherní body lze získat různými způsoby, ale nevíce oceňovanou aktivitou je publikování vědeckých teorií – tedy, těch platných teorií. A právě v tom, je hlavní problém. Jak zjistit, která teorie je platná?

Hráči se snaží získat co nejvíce znalostí o jednotlivých magických ingrediencích pomocí alchymistických pokusů. Tyto pokusy jsou vyhodnocovány speciální aplikací pro chytré telefony, která pro každou nastaví jinak zákony alchymie.

Hráči mohou vydělat peníze pro svůj další výzkum prodejem namíchaných lektvarů, které se snaží nabízet na trhu lektvarůchtivým dobrodruhům. Ovšem peníze jsou pro správného akademika druhořadé. Alchymisté chtějí respekt a úctu. A ty získají zejména publikováním vlastních a vyvracením cizích, neplatných teorií.

V průběhu hry se sleduje vývoj vědecké reputace jednotlivých hráčů na akademické půdě a po šesti kolech je tato reputace přepočítána na vítězné body. Body také mohou hráči získat při kupování vzácných artefaktů a pomocí získaných grantů na podporu svého výzkumu. Na konci hry jsou odhalena všechna tajemství alchymie a hráči body získají, nebo naopak ztratí, podle toho, zda byly jejich teorie správné.


Tash-Kalar Ledový balíček

Tash-Kalar je nejnovější hra Vlaadi Chvátila, vydaná v roce 2013. Ke čtyřem balíčkům různých národů, které se proti sobě utkávájí v legendární aréně v rukou 2-4 hráčů, tento rok Vlaada přichystal nový, pátý balíček Ledového království. Tento obsahuje mimo jiné ledovou princeznu i královnu, ledního impa nebo třeba sněhového obra a přináší do hry novou specialitu – odložený efekt karet. Po vyvolání bytosti s odloženým efektem, zůstává karta vyložená na stole a kdykoliv v dalším průběhu hry se poté dá její efekt uplatnit.


Dungeon Lords: Happy Anniversary (Výroční edice Vládců Podzemí)

Letos uplyne pět let od prvního vydání hry Vládci podzemí od Vlaadi Chvátila. Toto výročí oslavíme společně s fanoušky výroční edicí.

Tato edice, přinese kromě základní hry také rozšíření Festival Season, vylepšené komponenty, minirozšíření s individuálním nastavením podzemí pro každého hráče a další příšerky z rozšíření Příšerek z podzemí.


Galaxy Trucker aplikace

Vyzkoušet si budete moci také digitální verzi Vlaadovy hry Galaxy Trucker, jejíž vydání na iPad připravujeme v nejbližší době. Hra obsahuje Vlaadou připravenou kampaň, ve které se budete moci v roli mladých truckerů postavit nástrahám vesmíru. K dispozici bude klasický realtime ale také nový tahový mód hry ve kterých se budete moci postavit živým protivníkům i umělé inteligenci. Nebude chybět ani online multiplayer a další funkce a to vše v nové vylepšené grafice. Hru si budete moci vyzkoušet na tabletu ještě před vydáním a stát se tak jedněmi z prvních digitálních truckerů. Humor světa Galaxy Truckera je samořejmostí.

Všechny novinky od Czech Games Edition budou po celou dobu festivalu k vyzkoušení v deskoherně.

Larpy & Bonusy
RPG & Legendy
Přednášky & Workshopy
Deskovky a turnaje & Wargaming
Naši sponzoři
Czech Board Games
Czech Games Edition
Mindok
Albi
Rex hry
Altar
Fantasy obchod
Naši partneři
Svět deskových her
Klub deskových her Paluba
Dobrodruhovia