Organizace Mistrovství v Dračím Doupěti

O turnaji

Soutěžní dobrodružství tvoří jeden souvislý příběh, který je rozdělen do tří navazujících částí (základní kolo, semifinále, finále). Hraje se vyřazovacím způsobem.

Kapacita turnaje

Předpokládaná maximální kapacita turnaje je 26 družin. Všechny družiny odehrají základní kolo (čtvrtek, pátek) a semifinále (sobota). Finále se zúčastní pouze 6 nejlepších družin.

Délka hry

  • Základní kolo - 4 hodiny
  • Semifinále - 5 hodin
  • Finále - 4 hodiny

Pravidla

Hraje se podle pravidel DrD verze 1.6, edice E. Souboje probíhají podle základního soubojového systému.

Družina

Turnaje se neúčastníte jako jednotlivci, ale ve skupině 5-8 hráčů, které tvoří družinu. Družiny soutěží mezi sebou o to, která lépe, podle daných hodnotících kritérií, projde soutěžním dobrodružstvím.

Postavy

Hráči si připravují postavy dle pravidel DrD sami před turnajem. Upřesňující informace k tvorbě postav jsou uvedené na odkaze níže:

Pravidla pro tvorbu postav

Upozornění: Hráči předkládají deník postavy před hrou ke schválení svému PJ. Hrát lze pouze s uznanou postavou.

Hodnotící kriteria

1) Postup soutěžním příběhem (dobrodružstvím). Zde se hodnotí především reakce družiny v klíčových momentech příběhu. Dále se zde hodnotí sběr a práce s informacemi. Jak si družina dokáže poskládat obrázek toho, o co se v dobrodružství jedná. Dále jak elegantně, efektivně a originálně překoná všechny problémy a překážky, které jí v průběhu hraní vyvstanou.

2) Hraní rolí, aneb roleplaying (RP). Jak dobře hráči řídí postup postav a družiny soutěžním příběhem a jejich jednání na základě Roleplayingových pravidel Mistrovství.

3) Herní čas. Herní bloky jsou časově omezeny. Jednotlivé části dobrodružství vždy končí určitou událostí (např. nalezením potřené informace, předmětu), kterou je nutné stihnout za daný herní čas. Nesplnění cíle daného herního bloku nemusí být nutně důvodem nepostoupení, nicméně je penalizováno.

Pánové Jeskyně

Při registraci si můžete kromě herního bloku zvolit i Pána Jeskyně pro základní kolo. Pro semifinále bude přidělen organizátory turnaje jiný Pán Jeskyně. Ve finále připadnou na každou družinu dva Pánové Jeskyně. Informace o Pánech Jeskyně naleznete na odkaze níže:

Charakteristiky Pánů Jeskyně

S sebou

  • kostky (k6, k10, k%) - ideálně každý vlastní
  • pravidla PPZ, PPP, (PPE) - alespoň jedny na družinu
  • vyplněný osobní deník (dle propozic)
  • psací potřeby a papíry

Ceny pro vítěze

Vítězové Mistrovství v Dračím Doupěti získají putovní pohár a zapíší se do Síně slávy. Kromě toho získají hodnotné ceny, které dostanou i hráči družin umístěných na 2. a 3. místě.

Larpy & Bonusy
RPG & Legendy
Přednášky & Workshopy
Deskovky a turnaje & Wargaming
Naši sponzoři
Czech Board Games
Czech Games Edition
Mindok
Albi
Rex hry
Altar
Fantasy obchod
Naši partneři
Svět deskových her
Klub deskových her Paluba
Dobrodruhovia