A Distant Plain

A Distant Plain
obrázek k aktivitě A Distant Plain
Organizátor:
Jan „ValMor“ Pazdernik
Čas konání:
sobota 14:00–18:00
Cena: Cena je uvedena ve formátu pracující / student při včasné platbě. Je možné získat i výrazné další slevy podle přehledu cen a slev. Při platbě po 30.6. bez slev je cena 80 Kč. 80 Kč / 64 Kč

(Varování: Následující text slouží pouze jako upoutávka na deskovou hru. Nejedná se o vyjádření politického názoru.)

Za hlavního viníka útoku 11. září 2001 na WTC byla označena organizace al-Káida a její vůdce, Usáma bin Ládin, žijící v Afgánistánu, ovládaném hnutím Taliban. Během roku 2001 se podařilo Severní alianci, v rámci operace Enduring Freedom, svrhnout vládu Talibanu, dobýt hlavní město Kábul a zavést zde prozápadní režim. Ovšem vítězství západu není jisté. Na jihu se drží stále na svém domovském kmenovém území guerilly mudžáhidů, věrné Talibanu, podporované svými soukmenovci z Pákistánu a snící o návratu k vládě nad zemí. Korupcí prolezlá Karzajova vláda rezignovala na ideje západní demokracie a snaží se pomocí hrubé síly, klientelismu a úplatků udržet kontrolu nad oblastmi kolem hlavního města za každou cenu. Kmenoví vůdci a jejich soukromé armády využívají slabosti centrální moci. Bohatnou na obří produkci opia, snaží se úplatky a útoky zasahovat do boje obou stran a vytvářet tak nikým nekontrolovaná území, kde se daří jejich obchodu s narkotiky. Zvládnou západní mocnosti udržet v této vzdálené nepřátelské zemi stabilní režim navzdory chaosu a nepochopení? To se dozvíte při hraní A Distant Plain.

Desková hra A Distant Plain je již třetím dílem COIN (counter-insurgency) série od Volko Ruhnkeho, zabývající se různými asymetrickými konflikty mezi guerrillami a armádními jednotkami v historii světa. Tento díl nás zavede do Afgánistánu, kde se v roli čtyř frakcí (spojenci, vláda, Taliban, kmenoví vůdci) pokusí hráči splnit své cíle pomocí hrubé síly, diplomacie a nátlaku. Každá frakce je unikátní jak svými možnostmi, tak svými cíli. Karty událostí přichází do hry postupně a každá karta je pro všechny hráče společná. Tím představují originální řešení klasického CDG (kartami řízeného) systému, který zaručuje unikátnost každé hry.

Hra obsahuje větší množství anglického textu.

Může se stát, že hru se nepodaří dohrát. V tom případě bude včas na tento fakt upozorněno a hra zkrácena dle pravidel.

Larpy & Bonusy
RPG & Legendy
Přednášky & Workshopy
Deskovky a turnaje & Wargaming
Naši sponzoři
Czech Board Games
Czech Games Edition
Mindok
Albi
Rex hry
Altar
Fantasy obchod
Naši partneři
Svět deskových her
Klub deskových her Paluba
Dobrodruhovia