Eclipse

Eclipse
obrázek k aktivitě Eclipse
Organizátor:
Jiří „Sasa“ Kutina
Čas konání:
sobota 9:00–13:00
Cena: Cena je uvedena ve formátu pracující / student při včasné platbě. Je možné získat i výrazné další slevy podle přehledu cen a slev. Při platbě po 30.6. bez slev je cena 80 Kč. 80 Kč / 64 Kč

Křehký galaktický mír se otřásá v základech. Proslýchá se, že Eridanské impérium přerušilo diplomatické vztahy s proradnými Následovníky Draka a má v úmyslu znovu dobýt své staré državy. Orionská Hegemonie se již vzpamatovala z vleklé války s Pozemšťany a v utajení postavila silnou bitevní flotilu nové konstrukce. Galaktický sněm dočasně pozastavil svoji činnost a konflikt se zdá být nevyhnutelný. Některé civilizace upřednostňují rychlý úder a ovládnutí bohatých soustav v centru galaxie, jiné spoléhají na svou technologickou převahu nebo doufají v převratné objevy v odlehlých systémech, kde lze údajně nalézt artefakty opuštěné zakladatelskou rasou Pradávných. Ale kdo získá místo na výsluní v nově vytvořené rovnováze sil? Budou to rostlinní Planta, kyborgizovaní Mechanema, nebo snad Pozemšťané?

Eclipse je jedna z nejlépe hodnocených her poslední doby, na žebříčku největšího světového deskoherního serveru www.boardgamegeek.com drží v současné době sedmé místo. Hra kombinuje propracovaný ekonomický model evropského typu a kostkové bitvy americké školy, cesta k vítězství přitom vede přes odpovídající skloubení obou těchto aspektů. Osídlete neprozkoumané hvězdné systémy, vyviňte udivující technologie, a přeměňte svoji civilizaci na ekonomickou a vojenskou velmoc celé galaxie!

Herní komponenty a referenční karty jsou v angličtině, pracují však spíše se symboly a po vysvětlení pravidel je hra v zásadě jazykově nezávislá.

Může se stát, že se hra nestihne odehrát ve vyměřeném čase. Budou-li mít hráči zájem, lze případně pokračovat po skončení herního bloku.

Larpy & Bonusy
RPG & Legendy
Přednášky & Workshopy
Deskovky a turnaje & Wargaming
Naši sponzoři
Czech Board Games
Czech Games Edition
Mindok
Albi
Rex hry
Altar
Fantasy obchod
Naši partneři
Svět deskových her
Klub deskových her Paluba
Dobrodruhovia